W dniach 18-19 listopada odbyło się pierwsze Ogólnopolskie Forum Technik Metrologicznych i Obróbki Skrawaniem w Zawierciu. Podczas spotkania zostały zaprezentowane nowoczesne technologie stosowane w metrologii przemysłowej oraz w obróbce skrawaniem. Stigo reprezentował Dyrektor Techniczny Jacek Juras.

Podstawowym celem Forum było skonfrontowanie doświadczenia i opinii specjalistów z zakresu trzech generalnych etapów procesu produkcyjnego rozumianych jako projekt – wytworzenie – kontrola. Ta idea stanowi innowację w kalendarzu seminariów technicznych, które standardowo skupiają się na konkretnej branży lub wybranej fazie produkcji. Intencją OFTMOS jest i będzie otwarcie dyskusji pomiędzy inżynierami kreującymi cały proces a nie wybrane stadium.

W wydarzeniu udział wzięli: OBERON 3D, FATPOL TOOLS, MAHR, LENSO, RENISHAW, DELCAM, MMC MITSUBISHI, STIGO, EUROTOOL przy jednoczesnym patronacie ze strony placówek naukowych (Politechnika Opolska, Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Technologiczno– Przyrodniczego w Bydgoszczy) oraz Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.

Przygotowaliśmy dla Państwa kilka zdjęć z konferencji. Obiecujemy, że wkrótce pojawią się kolejne informacje o forum oraz zapowiedź kolejnego spotkania. Zaglądajcie na stronę OFTMOS lub śledźcie facebooka i bądźcie na bieżąco!